Новини
Грані часу
Блогери
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
ЦІНА СУМЛІННЯ

Найважливіше, до чого призвела моральна катастрофа виборів 2019 року - так це повна втрата розуміння інституту репутації як такого.

Тому що країна опинилася в руках пройдисвітів і дилетантів, що і стало нормою у суспільній свідомості.  

І виборів 2020 року, тобто місцевих, ця ж сама катастрофа не оминула. Особливо це стосується міського голови Карлівки на Полтавщині Петра Світлика.  

Нещодавно скандальний огляд про ОПГ яким керує мер, вийшла за рамки громади і уже обговорюється на обласному рівні, і скоро дійде до Києва. Детально тут  http://grani-chasu.info/analityka/%D0%AF%D0%9A%20%D0%93%D0%9E%D0%9B%D0%

Мер робить вигляд, що все добре і що нічого не сталося. Певно сподівається на впливових покровителів. До речі, одного з них нещодавно звільнив своїм Указом Президент. Мова про суддю Конституційного суду Олександра Касмініна, який родом з сусідньої громади яка під впливом кума П. Світлика О. Тимохи.  

За біографічною довідкою Касмінін розпочинав свою кар’єру слюсарем та водієм на Ланнівському молококонсервному заводі.

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%81%D0%BC%D1%96%D0%BD%D1%96%D0%BD_%D0%9E% 

Як повідомляє портал « Слово і діло» : «На минулому засіданні РНБО, серед іншого, було ухвалене рішення щодо аудиту всіх указів Президента Януковича. Сьогодні є перші результати. Мова про два укази Януковича – від 14 травня та 17 вересня 2013 року про призначення суддями Конституційного Суду України Тупицького Олександра Миколайовича та Касмініна Олександра Володимировича. Обидва ці укази мною скасовано. Вказані особи можуть відправлятися на заслужений відпочинок», – цитує Зеленського прес-служба. 

Він також додав, що «якщо є тижні, коли не відбуваються засідання РНБО, це зовсім не означає, що особи, які протягом довгих років шкодили державним інтересам України, можуть розслабитись і спати спокійно».  

https://www.slovoidilo.ua/2021/03/27/novyna/suspilstvo/zelenskyj-prokome

Ну тепер це трохи проливає світло, що маючи таких покровителів мер відчував себе безкарним та всесильним. 

Але нещодавно в столичній пресі з’явилася нова скандальна історія. Журналісти-розслідувачі з «Бігус. Інфо» провели ряд розслідувань серед яких є цікавий персонаж – нардеп від «Слуги народу» Андрій Клочко. Суть скандалу навколо нього полягає в тому, що його 70- ти річна мати підозріло швидко збагатилася. Це розслідування стало резонансним і швидко опинилося на шпальтах авторитетних видань. Ознайомитися з детальною інформацією можна тут  https://lb.ua/news/2021/09/07/493391_matir_deputata_zi_slugi_narodu. 

Але потрібно більш детально розглянути цього нардепа скоробагатька. І причина дуже проста – він є керівником Комітету, який 15 липня 2021 року виніс в сесійний зал ВР проект рішення про розпуск Карлівської міської ради Полтавського району та призначення виборів на кінець жовтня. 

Автором цього проекту був Андрій Клочко та його заступник і водночас голова підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Аліна Загоруйко.

Постанова про розпуск Карлівської міської ради тут  http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id=&pf 

 

 

 

Саме ці два нардепи провели через комітет рішення розпуску міської ради за поданням мера Карлівки Петра Світлика. А керував усім цим процесом нардеп Констянтин Касай від Карлівського виборчого округу, який до речі, як і два вище згаданих депутати є членом фракції «Слуга народу».

Засідання комітету тут  https://www.youtube.com/watch?v=m-ZoeXKQGwY 

В сесійний зал проект потрапив 15 липня, тобто на другий день після комітету. Його так поспіхом представили, що заплуталися в словах при виступі і передали слово К. Касаю, який знає ситуацію з середини, бо дружить з мером П. Світликом. 

Відео засідання ВР тут  https://www.youtube.com/watch?v=CQVsTYr4U6E

До слова К. Касай як народний депутат з 2019 року жодного разу не прозвітував про свою роботу перед Карлівською громадою, і жодного разу не зустрівся з виборцями та не провів жодного прийому. Люди навіть не знають його помічників адже відсутні приймальні і будь які зв’язки для комунікації. Зате в представленні інтересів мера з партії «Батьківщина», яка знаходиться в опозиції до «Слуг народу», він надто активний…

В своїй пояснювальній записці мер П. Світлик зазначив, що без поважних причин сесії міської ради не проводяться з 12 березня і станом на 7 липня всі спроби зібрати сесію були не вдалими. 

Але П. Світлик навмисно вводить в оману ВР адже на сесії, яку він не визнав 6 квітня була відправлена у відставку секретар ради і його колега по партії Т. Василець.

Потім мер вів не раз переговори з депутатами з більшості і в цей же час таємно зустрічався з К. Касаєм, і домовлявся про організацію голосування у ВР по розпуску ради. Сесії які проводилися після 6 квітня мер не визнавав, на них головували тимчасові обрані депутати, але рішення сесій мер заборонив публікувати на офіційному сайті ради. Але депутати знайшли вихід з цієї ситуації і публікували рішення сесій у всеукраїнській газеті « Зоря Полтавщини». А значить після публікації в ЗМІ рішення вступають в законну силу.  

Світлик спровукувавши на конфлікт більшість депутатів демонстративно зневажав та не виконував законне рішення сесії. Оскільки сесії відбувалися за вказаний період, то рішення ВР є не законним, бо мер Карлівки увів в оману парламент. І цей обман уже відомий.  

Але є один цікавий момент стосовно депутатів які допомагали П. Світлику провести бажане рішення через комітет і сесійний зал, та ще у переддень депутатських канікул. Як повідомляють джерела серед депутатського корпусу, що керівникам комітету і деяким його членам заплатили чималеньку суму у «вічно зеленій» валюті зацікавленні люди. За те, що ті протягнуть потрібне рішення через відповідний підкомітет та комітет, і внесуть у сесійний зал. А там справа техніки. Курував ці питання особисто К. Касай. І як бачимо все так і вийшло.  

Але, як повідомляють близькі джерела до депутатів, частина коштів які заплатили нардепам за лобіювання рішення по розпуску міської ради виявилися фальшивими! Про це вони дізналися уже після голосування за потрібне рішення. Брехнею світ пройдеш, та назад не вернешся.  

На фото - Констянтин Касай та Аліна Загоруйко з членами свого комітету, які приймали сумнозвісне рішення.  

 

Напевно хтось не витримав і підмінив кошти на момент передачі посередникам. Але вся ця історія із миттєвим багатством вчорашнього продавця книг, а нині головою комітету А. Клочко все таки наводить на думку, що диму без вогню не буває. І жага легкої наживи в політиці дуже дорого обходиться простим людям які голосують за пройдисвітів, що живуть одним днем, і гаслом - після нас хоч потоп.

Ілля Василенко, журналіст.

Новини від блогерів