Новини
Грані часу
Блогери
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
ЄВРОПЕЙСЬКІ ДОРОГИ ПО-КАРЛІВСЬКИ

В місті Карлівка Полтавської області, команда мера- свободівця Олександра Наконечного вирішила відзначитися. А саме, як стверджує один з міських депутатів з команди мера - зробити дорогу аналогів якої немає в Європі!

 

Розглянемо детально, що ж такого унікального задумав мер зі своїми побратимами, які постійно потрапляють в корупційні скандали.

На початку 2017 року Карлівська міська рада виділила кошти на ремонт дороги по провулку Пластунів. І вже весною почалося освоєння коштів, 5 квітня 2017 року між Карлівським ВУЖКГ та Приватним підприємством «Будівельне обєднання «Центр Буд»» . Договір був підписаний Любов Гончаренко , що є начальником ВУЖКГ та Владиславом Єгоріхіним керівником «Будівельне обєднання «Центр Буд»» , з Договору випливає, що підрядник зобовязується провести капітальний ремонт дороги по провулку Пластунів на суму 673 274 грн 00 коп , але ціна може бути змінена за додатковою угодою. Аванс підрядник отримує від замовника в розмірі 30 % в сумі 201 982 грн 20 коп., 10 квітня 2017 року. Адреса фірми виконавця м. Карлівка вул. Комарова 21.  

 

 

 

 

 

 

 

На одному з сайтів державних реєстрів міститься інформація, що дана фірма належить Анатолію Лисокобилку, відомому в місті бізнесмену, який займається виготовленням памятників та тротуарної плитки та Владиславу Єгоріхіну керівнику даної фірми. https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/38993852/ 

 

Вище згадана фірма займалася укладанням плитки і підготовчими роботами. А от саму плитку і будівельні матеріали постачала вже інша фірма, що випливає з логотипів на автівках, а саме BetonMax .  

На сайті фірми зазначено, що вона займається виробництвом та продажом тротуарної плитки, європарканів, бордюрів, пам'ятників та матеріалів. http://betonmax.org/index.php?do=feedback

Адреса фірми вул. Свердлова 2 м. Карлівка Полтавська обл. , а одна з електронних адрес містить в собі прізвище Лисокобилко - lusokobulka@i.ua . Певно фірма належить саме Анатолію Лисокобилку.
 

Цікавим фактом є те, що роботи по укладанню плитки тривали з квітня по жовтень 2017 року і супроводжувалися оплатами за матеріали та роботу. Загальна сума, що вказана в платіжках перевищує суму яку спочатку виділили на дорогу (673 274 грн 00 коп) на 493 009,84 грн і становить 1 166 283 , 84 грн . Якщо проаналізувати ціни на сайті фірми, що постачала плитку, то маємо такі дані : сіра плитка найдешевша і найтонша коштує 105 грн за м2, і це станом на квітень 2015 року! Саме сірою плиткою викладали провулок, її товщина не відома. Певно затягування з виконанням роботи і вплинуло на кінцеву ціну роботи, роботи тягнулися 7 місяців. 

Цікавим фактом є те, що в Карлівці є таке державне підприємство «Райавтодор», яке займалося ремонтом доріг, але воно вже кілька років є збитковим. Окрім того має борги по заробітній платі перед працівниками. Частина працівників звільнилася і перейшла працювати до фірми Анатолія Лисокобилка. І як випливає з державних реєстрів фірми саме Лисокобилка здійснюють ремонт всіх доріг в місті.

 

Дивним в цій історії є те, що капітальний ремонт дороги почали робити з видалення спеціальної «подушки» на поверхню якої потрібно було застелити асфальтне покриття. Цю «подушку» було зроблено ще попереднім міським головою, але асфальтне покриття чомусь там так і не зявилося, хоча все було готовим для цього. І ось вже новий міський голова Олександр Наконечний вирішив не асфальтувати дану дорогу, а зірвавши готову «подушку» під асфальт, постилити нову «подушку» для викладання тротуарної плитки. І це все за кошти міського бюджету. Куди відвезли матеріали зі старої «подушки» очільники міста відмовляються повідомляти.  

 

 

Ремонт дороги був зроблений саме в тій ділянці, де не було асфальтного покриття провулку Пластунів. А інша частина провулку має асфальтове покриття. Та частина , де поклали плитку проходить біля парку ім. Гагаріна і є відкритою для автомобілів, вона так і залишилася відкритою для них, хоч і викладена тротуарною плиткою. А ось сам тротуар має нове асфальтове покриття, виходить все навпаки. На одній з сесій міської ради депутати обурювалися тим, що їм ніхто не повідомив про те, що дорога буде викладатися плиткою, а не асфальтуватися. Адже всім відомо, що там все готове для асфальтування. Асфальтування обійшлося би міському бюджету в рази дешевше!  

Також депутати обурювалися тим, що надто дорого обійшлася ця дорога для міського бюджету. Враховуючи, що провулок Пластунів не знаходиться в центрі міста і є відкритим для проїзду авто по тротуарній плиткі. Але в мера Наконечного своя логіка, і полягає вона в тому, що таке рішення було прийняте його командою (тобто ним і його першим заступником Сергієм Тарасовським, що є однопартійцем мера-свободівця) з метою запобігти розкрадання коштів виділених на ремонт дороги. Тому дорогу виклали тротуарною плиткою, а тротуар асфальтом! Тим паче на думку мера-свободівця це красиво, бо провулок має поряд парк, де пішохідні доріжки теж викладені плиткою. І взагалі свободівці вважають, що жителі міста повинні пишатися, що мають таку не звичну і красиву частину провулку серед приватних будинків.  

З приватних розмов з міськими депутатами- свободівцями стає зрозумілим, що цей проект вдалий і взагалі в майбутньому потрібно буде замість асфальту класти плитку. А там де є асфальт, його зривати і викладати плиткою!

На всі численні запитання до начальника ВУЖКГ Любов Гончаренко про плитку і кошторис дороги, у відповідь було чути самі відмовки.  

Обурення громадськості і міських депутатів можна зрозуміти, адже О. Наконечний вже відомий своїми сумнівними проектами за бюджетні кошти. Історія про центральний парк, тому доказ. За реконструкцію парку мером були присвоєні бюджетні кошти в сумі 300 тисяч грн, по цьому факту порушено кримінальне провадження. Це всім відомо, тому до всіх його нових проектів люди ставляться з пильною увагою. Але міського голову це не зупиняє, він вигадує все нові дорого вартісні проекти за бюджетні кошти.

В чому ж суть саме таких проектів? А суть очевидно полягає в тому, що на них з міського бюджету виділяються великі суми коштів, для команди мера і його партнерів. На таких дорого вартісних проектах дуже легко робити «відкати». Що мер вміє це робити відомо всім хоча б з того, що він був засуджений за корупцію і звільнений з посади голови Карлівської РДА у 2015 році.

Якщо всі дороги будуть викладати плиткою для тротуарів, то це будуть найдорожчі дороги в Європі!

П.С. Поки готувався матеріал на сесіі міської ради піднімалося питання про нові зупинки громадського транспорту. Вердикт міського голови - все зроблено по проектах, котрі пройшли всі експертизи! Навіть цей пішохідний перехід!  

Ілля Василенко, журналіст-аналітик, який спеціалізується на політичній журналістиці. Автор журналістських розслідувань. Член "Полтавського обласного медіа-клубу".

 

Новини від блогерів