Частина 2 тут http://grani-chasu.info/analityka/%D0%94%D0%95%D0%9F%D0%A3%D0%A2%D0%90%D0%A2%20%D0%9D%D0
7 Касай прагнув кинути Україну в дефолт заради Коломойського
У Раді вирішили подальшу долю отримання вкрай важливої для України допомоги МВФ. Умовою для цього було ухвалення парламентарями урядового законопроекту , який неофіційно називають “антиколомойським”. Таку назву він отримав, оскільки унеможливлює повернення “Приватбанку” його колишньому власнику – олігарху Ігорю Коломойському.
Частина депутатів не проголосувала за законопроект №2571-д у другому читанні – і таким чином хотіла поставити під загрозу допомогу від МВФ.
8 Не підтримав звільнення Авакова
К. Касай депутат який не підписав проект постанови щодо звільнення з посади глави МВС Арсена Авакова.
9 Підтримав сумнівну комісію з обрання керівника САП, яка порушує умови безвізу з ЄС
У парламенті хотіли затвердити політично залежну комісію з обрання керівника антикорупційної прокуратури (САП), що порушує умови безвізу з ЄС. Рішення було провалено, проте 193 депутати проголосували “за” нього.
10 Поставив під загрозу безвіз заради інтересів Коломойського, Авакова та Медведчука
Верховна Рада голосувала за кандидатів у комісію з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Кандидатів, запропонованих ОПЗЖ, Слугою народу та групою Довіра, підтримав правоохоронний комітет Ради, хоча більшість з них не відповідають закону.
Більшості голосів для їхнього затвердження зібрано не було, проте 221 депутат пішов на порушення умов безвізу з Європейським Союзом, що могло запустити механізм його призупинення, а то й перегляду.
11 Обрав сумнівну комісію САП
Депутати 239 голосами проголосували за кандидатів в конкурсну комісію з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, запропонованих Слугами народу, ОПЗЖ, Довірою та За майбутнє: усі вони не відповідають закону. Свої застереження висловив посол ЄС, нагадавши про те, що доброчесна комісія для обрання керівника САП є умовою безвізу та макрофінансової допомоги ЄС на суму 1.5 млрд євро.
12 Обмеження волі замість позбавлення волі за брехню в декларації
Депутати відмовилися встановлювати відповідальність за брехню в деклараціях у вигляді позбавлення волі та вирішили обійтися лише обмеженням волі і підвищують суму брехні до 9 мільйонів гривень.
Важливо наголосити, що “обмеження волі” – це виправні центри, де живуть у гуртожитках, користуються гаджетами, за дозволом керівництва центру вільно його покидають, а через пів року можуть почати жити повноцінним життям, повертаючись лише для реєстрації.
Підтримавши це рішення в залі, Касай таким чином послабив відповідальності за брехню в деклараціях.
13 Касаю важливіші стіни Офісу Президента за наявність Татарова й Авакова у владі
Народні депутати проголосували за “Постанову про засудження подій, що відбулись 20 березня 2021 року біля Офісу Президента України“. Примітно, що вони натомість жодним чином не звернули увагу на вимоги, з якими протестувальники зібралися на Банковій того дня, обурені суддівським свавіллям в країні. Також вони послідовно ігнорують реакцію суспільства на те, що одну з найвищих посад в ОП обіймає Олег Татаров – колишній посадовець МВС. Під час Революції гідності він був заступником керівника Головного слідчого управління МВС, саме він на брифінгах повідомляв про затримання учасників протесту та висував їм ультиматуми.
14 Не підписався під скликанням позачергового засідання щодо Степанова
Менше 100 депутатів підписалися під тим, щоб провести позачергове засідання Верховної Ради та звільнити Максима Степанова з посади міністра охорони здоров’я.
15 Провалив відновлення фінансового звітування партій
Народні депутати провалили правку про фінансовий звіт партій. Ця правка мала на меті відновлення такого звітування, яке було призупинене через пандемію коронавірусу у 2020 році.
16 Виведення з-під Prozorro 40 млрд грн на рік
Верховна Рада розглянула законопроєкт 5289, який мав на меті зробити необов’язковими спрощені закупівлі для більшості замовників. Запропоновані зміни фактично дозволили би більшості замовників укладати договори напряму замість проведення спрощених закупівель. Таке право отримали б усі органи державної влади та місцевого самоврядування, органи соціального страхування і деякі юридичні особи.
Від запровадження спрощених закупівель у квітні 2020 року держава планувала витратити на них приблизно 43 млрд гривень. Однак завдяки відкритим торгам на Prozorro вдалося заощадити 5 млрд грн/рік. Тепер це заощадження хотіли знищити.
Як бачимо, К. Касай має бурхливу парламентську діяльність, але вона спрямована на захист інтересів олігархів, а також має на меті приховати власні статки.
Тому не дивно, що він приховує свої статки не вносячи в декларацію фірму дружини, це ж саме робить його Карлівський поплічник екс мер П. Світлик, не вносячи бізнес двох синів до декларації. Як кажуть в народі – «рука руку миє». Тож не дивно, що завдяки такому народному (чи ненародному) депутату процвітає безчинство його друга П. Світлика.
Саме ця антинародна діяльність депутата є однією з причин гальмування розвитку цілої держави, не кажучи про 149 виборчий округ. Саме це є справжньою причиною, того, що К. Касай не показується на очі своїм виборцям, а якщо десь і буває проїздом, то тільки обіцяє, що в майбутньому буде покращення і що він для цього працює. От і все!
Справи депутата краще говорять про його діяльність ніж його слова!
З власних джерел стало відомо, що батько нардепа який збив людину був за кермом автівки, що належить К. Касаю.
А ось публікація про те, як Касай бере по максимуму від держави
https://exo.in.ua/news/55696?fbclid=IwAR04rDpxktIJx3s2Uz-cO9Qa5ALcl51BmjKpopdoIGbDVSS_7sVC2RtTh3M
Ілля Василенко, журналіст.