Новини
Грані часу
Блогери
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
ЗАМОВНЕ КРИВОСУДДЯ Ч. 2

Сам Сергій Яковенко вважає цю справу замовленням від його політичних конкурентів, з метою усунення його як кандидата на посаду міського голови, на місцевих виборах 2010 року. Яковенко також вважає, що досудове слідство велося з грубими порушеннями процесуальних норм та законодавства, тому він не довіряє слідчим Генпрокуратури, які не змогли довести факт корупції, а також не змогли пред’явити суду прямі докази своїх припущень, на яких побудована вся кримінальна справа. Перелік претензій підсудного до слідчих виглядає так: не було знайдено самих грошей, не було затримано підозрюваного на місці передачі хабара, загадкове зникнення відеозапису, який свідчить на користь Яковенка, руки підозрюваного не світилися від фарби, якою обробили гроші, особисті речі, зокрема, барсетка, не були опечатані в присутності підозрюваного. Крім того поняті, яких привезли із собою слідчі з інших районів Полтавської області, свідчать на користь Яковенка.

Тому до справи є багато питань, які не на користь тих, хто її розслідував. Влітку 2011 року слідчі, які розслідували цю справу, в тому числі і Беляков, були звільнені з Генпрокуратури, за те, що вели розслідування не належним чином. Тому кримінальну справу проти екс-мера Карлівки потрібно закрити. Так вважає адвокат підсудного, сам Яковенко і більшість мешканців м. Карлівка. Я також приєднуюся до цієї думки.  

Але 5 березня 2012 року Дзержинський районний суд Харкова на основі слів, припущень та заяв потерпілого Михайлова, виніс вирок у справі С. Яковенка: 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною займати державні посади протягом 3 років. Хоча прокурор просила позбавлення волі строком 8 років. 

Адвокат та сам підсудний не згодні з вироком суду, тому будуть подавати апеляцію. Висновок є очевидним, що звинувачення ґрунтується на припущеннях, словах, здогадках, а не на фактах та прямих доказах. Це є небезпечним сигналом для суспільства. 

Ілля Василенко  

 

ПОЛІТВ"ЯЗЕНЬ І КАРЛІВСЬКИЙ ЕКС-МЕР СЕРГІЙ ЯКОВЕНКО – НОВА ЖЕРТВА ПОЛІТИЧНОЇ ЗАЧИСТКИ 

(публікація від 13 серпня 2013 року). 

Дана стаття є продовженням попередньої, яка мала назву "ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРАВОСУДДЯ" (квітень 2012 р.). 

Коротко нагадаю суть справи. Екс-мер м. Карлівка Полтавської області Сергій Яковенко, який напередодні місцевих виборів 2010 р. був заарештований працівниками столичного УБОЗу за підозрою у взятті хабара в розмірі 10 тис. дол. США. Грошей та прямих доказів не знайшли, всі поняті кажуть, що ніяких грошей та фарби, якими нібито кропили гроші, на руках підсудного не було виявлено. Всі вважають справу сфабрикованою, саме напередодні виборів до міської ради й на посаду міського голови, які б Яковенко неодмінно виграв. Просто нинішній владі опозиційні мери не вигідні. Ось і поспіхом почали проводити арешти та шити чорні справи білими нитками. З першого дня було видно, що при чесному та неупередженому слідстві та суді Сергія Яковенка виправдають. 

Але не з розумними жартуєте, як кажуть в народі. 

Слідство тягнулося з вересня по грудень 2010 року, потім був суд першої інстанції в Харкові, де вже сидів в СІЗО Яковенко. 

А 25 червня 2013 року відбулося апеляційне засідання по справі, яке без вагань залишило вирок суду першої інстанції без змін. А саме: 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною займати державні посади протягом 2 років. Три роки, які підсудний провів в СІЗО, зараховуються до вироку, і таким чином Сергій Яковенко має вийти в липні 2015 року, тобто залишилося два роки. 

Адвокат та сам підсудний не згодні з вироком суду, тому будуть подавати касацію у Верховний Суд України. На даний момент Яковенко перебуває в Дніпропетровському СІЗО і чекає етапування по тій же області. Його дружина та адвокат будуть подавати клопотання про етапування в Полтавську область. Таким чином Україна отримала ще одного політичного в′язня. І як ми можемо піти в Європу, якщо правосуддя та верховенство права для влади це пустий звук?! Справа Яковенка – це, по суті, справа Тимошенко чи Луценка, але на місцевому рівні. Висновки напрошуються самі: в країні розгортається все далі й далі диктатура однієї "Сім′ї", яка не має ані моралі, ані просто людської совісті.  

Кілька цікавих фактів про Сергія Яковенка: 

- Карлівський міський голова Яковенко Сергій Михайлович був опозиційнр налаштованим і мав багато ворогів з цього приводу. Крім того мав ворогів, які є місцевими олігархами – від ПР. В 2004 році був активним учасником президентської кампанії, в той час не раз затримувався владними бандюками. Потім були постріли в двері та підпал будинку, а також розбиття лобового скла та зняття номерів з його авто працівниками міліції, тільки за те, що він був за Майдан! 

- Яковенка обрали мером незважаючи на фальсифікації, бо місцева влада паталогічно його боялася. 

- Будучи міським головою, не мав жодних "зоряних" хвороб – до нього завжди на прийом міг прийти будь-хто, хоч в прийомний, хоч в неприйомний день. 

- Йому й раніше весь час намагались нав′язати корупційні звинувачення районна прокуратура та представники місцевої влади. Але всі спроби були невдалими.  

- Сергій Яковенко за свій власний рахунок утримував спортзал, який був безкоштовний для молоді, і у вільний від роботи час тренував там усіх охочих. Пропагував здоровий спосіб життя.  

http://grani-chasu.info/image/2020/09/09/01.jpg 

 

ДОСЬЄ:  

ЯКОВЕНКО СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ, 

народився 1961 р. у м. Карлівка Полтавської області, в родині робітників. Українець. Освіта вища економічна. Закінчив Карлівську школу N3. Після закінчення СПТУ працював трактористом на місцевому механічному заводі. З 1982 р. – водієм у Карлівському побуткомбінаті, слюсарем на механічному заводі. Заочно здобув спеціальність викладача фізвиховання в Івано-Франківському технікумі фізкультури. За цим фахом викладав у закладах профтехосвіти. Ще працював майстром виробничого навчання. З 1993 р. займався тренерською роботою, спеціалізуючись на важкій атлетиці (гирьовий спорт та пауерліфтинг). У 1985 р. виконав норматив майстра спорту з важкої атлетики. Підготував багато розрядників, кандидатів у майстри спорту, трьох майстрів спорту, двох майстрів спорту міжнародного класу. У 2004 – 2013 рр. очолював Карлівську міську організацію Української Народної Партії. Активний учасник помаранчевої революції. У 2005 р. закінчив  Полтавську держ. аграрну академію за спеціальністю "Менеджмент організацій", здобувши кваліфікацію економіста-менеджера. У 2006- 2010 рр. Карлівський міський голова. Має дружину, двох дітей.  

Автор : Ілля Василенко, громадський діяч. 

Далі буде…  

Ілля Василенко, блогер, журналіст-аналітик, який спеціалізується на політичній журналістиці, оглядач журналу «Грані часу інфо», публіцист.

Новини від блогерів