Новини
Грані часу
Блогери
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Про проєкт на Полтавщині в царині миротворчості, в якому жіночі голоси є почутими

У березні 2020 року Фундація прав людини розпочала наступну фазу проєкту Проект з відновлення миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок «Голос жінки має силу» (Women Voices Count ) вперше впроваджено в Полтавській області регіональним партнером громадською організацією «Спілка жінок Полтавщини».

Це ще один чудовий проєкт жіночої співпраці, аби жінки звучали різними голосами і говорили про теми, важливі для них, з різних областей України в єдиній громадській платформі на Інтернет порталі Фундації “MustPostToday”.

Коли жінки лідери-амбасадорки проєкту в 10 областях – Херсонська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Волинська та Чернігівська протягом березня – грудня 2020 року здійснили громадські ініціативи в царині миротворчості, а також розвиток блогерства і жіночого лідерства задля запобігання ескалації конфлікту під час пандемії COVID-19.

Але мир не приходить сам по собі. Його потрібно будувати. Його потрібно зберігати та укріплювати завдяки різноманітним тренінгам, інформаційно правовим майстерням, школам, конкурсам та зустрічам, ми навчали як це робити! 

Особливий акцент – про успіх і можливості даного проєкту для Полтавського регіону. Проєкт на Полтавщині досяг мети – проведено більше 10 блог-кафе один із них у форматі правового лекторію і гри на тему «Піраміда цінностей. Гідність – це привілей, право чи обов’язок?», блог- кафе у форматі майстер-класу на тему : «Медіація як метод вирішення конфлікту. Технологія проведення медіації», за участю керівництва Відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області (НСПП) з відпрацювання комунікативних навичок у медіації. Блог–кафе у форматі навчальної екскурсії Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського для внутрішньо переміщених жінок міста Полтави , з нагоди Дня Конституції. 

Тренінги на тему «Управління стресом», «професійне вигорання: способи упередження»; «Самооцінка і самоцінність» для жінок ВПО та жінок, постраждалих від насильства.

З метою підвищення поінформованості жінок про можливості працевлаштування, відкриття свої справи, підвищення впевненості в собі, розвиток професійного та особистісного потенціалу. 

Передовсім вся команда амбасадорок проєкту завдяки ефективної організації проєктної діяльності регіональним координатором, головою правління ГО «Спілки жінок Полтавщини» Ніни Кузьменко, успішно пройшли навчання на міжрегіональних Школах-тренінгах, на семінарі по відеоблогерству, долучились до реалізації міні-проектів вкладаючи в них власний час, сили та компетенції. Досить переконливо продемонстрували, що активна командна співпраця допомогла створити й два соціальні відеоролики. Перший – «Звертайтеся правильно» – про культуру мови та спілкування. Кількість його переглядів у соцмережах уже більше 14 тисяч. https://www.facebook.com/100009097063058/videos/2529477647365446

Сама ідея в маленькому проекті «Громаду в надійні жіночі руки» надала змогу залучити більше 90 учасниць, жінок небайдужих та відповідальних до громадського та політичного життя в сільській громаді смт Білики Полтавської області. Забезпечено залучення жінок лідерів до активної участі у житті територіальних громад, через створення жіночої ініціативної групи для впровадження громадських ініціатив, направлених на покращення умов життя жінок в сільській місцевості.  

Саме про розширення можливостей жінок та посилення їхніх голосів на місцевому рівні головною темою блог–кафе : «Розширення можливостей участі жінок у місцевому самоврядуванні в смт Білики». Дебатний клуб «Змінити сільську громаду Полтавщини на краще залученням жінок».  

Амбасадорками проекту були проведені п’ять заходів у формі дебатних клубів. Як приклад, проведення дебатного клубу у Терешківській об’єднаній територіальній громаді, щодо можливості залучення жінок та молоді до участі у житті територіальної громади. В процесі спільної діяльності в проекті серед обраних кандидатів на місцевих виборах в ОТГ 35,9 % складають жінки, що посилює їхні голоси на місцевому рівні. 

Примітно, що опосередковано на успішну діяльність проєкту вплинули проведені мистецькі заходи із соціально активними творчими людьми, які представили свій талант, навички, творчий підхід. Разом із учасницями Проекту «Голос жінки має силу» на Полтавщині також активістами та волонтерами ГО «Спілка жінок Полтавщини» заспівали і заграли на музичних інструментах колектив бандуристок Полтавської обласної філармонії квартет «Витівки» Зінцівського СБК. На честь 29-ї річниці Незалежності України у місті Полтава відбувся пісенний флешмоб в рамках проекту «Голос жінки має силу 2020» в якому взяли учать понад 100 учасників флеш-мобу, з метою підвищення рівня патріотичної культури свідомості серед населення, послаблення напруження та пом’якшення конфліктів у суспільстві шляхом спільної творчої діяльності. https://youtu.be/GOqKi9BjAl8 

Проведено в місті Полтаві Акцію до дня Миру. Виставка приймала перших відвідувачів саме 21 вересня 2020 року до Міжнародного Дня Миру (International Day of Peace) 21 вересня 2020 року. https://youtu.be/qF_4d8VSYj0

Важливо відмітити про налагодження співпраці із активістами громадських організацій "Спілка вдів та дітей учасників бойових дій "Птаха", ГО «Вело Полтава». Співпрацювали із ОБСЄ Спеціальна моніторингова Місія в Україні, організовано онлайн зустріч присвячену 20-й річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» (ОБСЄ СММ Маргарита Васкес, спостерігач з гендерних питань).  

Ніна Кузьменко: "Ми намагалися охопити різні сфери для конструктивного соціального діалогу на регіональному рівні. Протягом реалізації проєкту вели активну блогерську діяльність. Збільшилась кількість актуального якісного відеоконтенту розміщеного в інформаційно громадському просторі на теми миротворчості, культури, суспільство та виклики. Саме жіночі голоси були розмаїтними та конструктивними, почутими. Сподіваюся, що нам це вдалося".

Ніна Кузьменко : "Виконаний проект не тільки заклав пріоритетний напрямок подальшої діяльності ГО «Спілки жінок Полтавщини», поповнилась чисельність членів організації, підвищилася спроможність організації. Утім, в ідеалі ми орієнтуємося на реалізацію нових проектів, які надбудовуються на вже реалізованому, передачі інформації та досвіду проекту іншим зацікавленим сторонам. Які стосуються захисту прав жінок, жіночого лідерства та миротворчості, культурного розвитку місцевих громад, проведення адвокаційних кампаній щодо імплементації Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”. Це водночас хороша амбіція-планка і челендж для подальшої діяльності пов’язаної з пандемією COVID-19". 

Проєкт “Голос жінки має силу – 2020”, реалізується Фундацією прав людини за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків ІФА та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. Регіональний партнер проєкту ГО «Спілка жінок Полтавщини», координатор проекту Ніна Кузьменко.

 

Ілля Василенко, журналіст, заступник регіонального координатора  проекту  "Голос жінки має силу 2020" у Полтавській області.

 

Новини від блогерів