Стрітення журналістів з протестантським світом
В рамках прес-туру присвяченому 500-річчю Реформації журналісти відвідали історичні місця, де було побудовано першу кірху у м. Харкові, старий корпус університету та інші місця де працювали і служили лютерани.
Маленькі прес-конференції відбулися в Німецькі Євангельській Лютеранській Церкві, Євангельських Християн Баптистів, П’ятидесятників, Адвентистів Сьомого Дня та Харківській Християнській Церкві.
Усі церкви презентували звіти щодо свого соціального служіння перед Богом і людьми.
Церква Християн Віри Євангельської має нагороди від Президентів України Л. Кучми, В. Ющенка та командирів АТО. Зараз діє 30 груп капеланів та зібрано більше 20 мільйонів гривень на порятунок життя поранених та інші потреби бійців АТО.
«Ми їдемо в АТО як волонтери. Розпізнавальних знаків – не носимо. Тому що в першу чергу стріляють у командирів і капеланів», - зазначив капелан Олександр Гончаров.
Адвентисти Сьомого Дня доповнюють своє служіння не лише продуктовими наборами та предметами першої необхідності, а й сеансами релакс-масажів.
«Ми даємо в Ім’я Господа Ісуса Христа. А зловживання були в усі часи. Ще Ісус Христос дорікав (після нагодування 5 тис.), що до нього почали приходити не за словом, а їжею. Це вічна проблема церкви», - зазначив служитель Ростислав Волкославський.
У Церкві Євангельських Християн Баптистів було зорганізовано виставку книг, авторами яких є протестанти різних конфесій м. Харкова. Серед них – «Библия и политика», «Церьков на Майдане», «Энциклопедический атлас Библейской истории» та десятки інших книг, що охоплюють найрізноманітніші сфери людського життя.
Завершився прес-тур у Харківській Християнській Церкві. Сюди завітала всесвітньо відома християнська співачка Дарина Кочанжі.
«У Біблії є місце, де написано, що краще бути в тому домі де плачуть, ніж там де веселощі. Тому коли в Україні почалася війна, ми повернулися сюди. Так, у США багато в чому комфортніше, але хочеться бути тут. … Чим в Україні краще? Ми тут не емігранти. Ми тут у себе вдома. Коли потрібна допомога лікаря – її можна отримати в перший день свого звернення. У США черга до лікаря може тривати 2 тижні і більше. Цілком доречно цінувати те, що маємо», - зазначила Дарина Кочанжі.