Новини
Грані часу
Блогери
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
О’бєднана Правозахисна Група – дещо про нові тарифи, управляючі компанії замість ЖЕКів та громадську діяльність

«Управляючі компанії будуть зацікавлені, щоб боргів було якомога більше. А БТІ оцінює квартири в 20-30тис. грн. не доларів. Тому щоб не доходили справи до судів, – краще свої будинки ремонтувати самим.»

Олександр Муштаєв: «Все одно з 1 липня доведеться самим ремонтувати і дахи, і труби»

Муштаєв Олександр – координатор громадського руху «Обєднана Правозахисна Група». Один з 5 основних організаторів Харківського податкового майдану. Очолював Ленінську районну партійну організацію партії «УДАР» м. Харків. У 2014р.та 2015р. балотувався до Верховної Ради України.

Олександре Миколайовичу, розкажіть, будь-ласка, трішки про себе. З чого починалася Ваша громадсько-політична діяльність?

– З 2008 року, з податкового майдану. Поруч із Старцевим (профспілка таксистів), Рєпіним, Шармаром (профспілка підприємців). Так, податковий майдан розділили. Але свою місію він виконав.

У 2010 р. очолював партію «Громадська сила». Був перший досвід  у виборчому процесі де об’єдналися підприємці, і пішли на місцеві вибори в міську раду. … Не пройшов.

Були моменти перемог і розчарувань. Як Ви підіймалися після моментів падінь?

– Гарно мати друзів. Якщо за ці роки зі 100 знайомих лишається один – я вважаю, це гарний показник.

Що Вас піднімало знову?

– Бажання щось змінити на краще. Змінити не лише для себе, а й для людей.

Який бачите вихід з тієї ситуації що склалася? Що нам усім робити?

– Намагатися одне одного почути. В першу чергу тих людей, з якими спілкуєтесь. Кожен вважає свої проблеми найбільшими та неготовий слухати іншого. Не готовність іти на компроміс. Потрібно  єднатися. Ми знаємо людей не одне десятиріччя. У нас різні політичні погляди. Різні інтереси. Але разом з тим, ми знайшли багато спільного й обєдналися в громадський рух.

Що виявилося спільним?

– Демократичні принципи, рівність. У нас переважно організації і партії лідерського типу. Ми продовжуємо розвивати структуру командного типу, де кожна людина є індивідуумом і має право власного голосу. Колективне прийняття рішень.

Основні принципи нашої організації, – це в першу чергу, захист власних інтересів і членів організації. Рішення приймається від кількості присутніх. Щотижня збирати 200-300  людей немає сенсу. У кожного сім’я і маса інших важливих справ.  Часто  вирішуємо масу питань у телефонному режимі. Це виходить швидше ніж кожен сам по собі.

Обєднана правозахисна група – таке рішення прийшло після виборів. Ми завжди працюємо на когось. Пора працювати на себе. Тут зібрались досить публічні люди з позитивною репутацією.

Хочемо власним прикладом показати, що об’єднуватись треба не довкола когось, а довкола своїх проблем. І кожна людина в окремому випадку може стати лідером. Не треба кумирів, вони є серед нас, просто може ми їх поки що не бачимо.

Об’єднуємося довкола своїх будинків,тарифів, створюємо будинкові комітети.

Різноманітні будинкові комітети вигідні для новобудов. А що робити мешканцям тих будинків, де старі труби, дахи? Взяти це собі на баланс, збирати гроші по сусідах і судитися з тими, хто не дає?...

– 16 червня вступає  в силу закон про ОСББ. З 1 липня ліквідовуються жеки. І всі свої підвали й дахи все одно доведеться ремонтувати самим. Замість жеків у кожному районі будуть створені керуючі компанії. Тобто до 1 липня 2016р. треба або самим обєднатися в ОСББ, або бути підпорядкованими під нову управляючу компанію. Тарифи виростуть щонайменше у 2-3 рази. Це однозначно.

Так, люди не хочуть брати на себе відповідальність і управляти своїм домом. Бути самому собі господарем. Самому вирішувати куди, скільки і за що сплачувати. Але в будь-якому випадку ОСББ дає право вибору і голосу на проведення тих чи інших ремонтних робіт. В кожному будинку знайдеться сантехник, двірник. Це надання робочих місць своїм же людям. Це буде дешевше, а послуги – якіснішими. Утеплення будинків.

Люди бояться величезних витрат часу. І, навіть, згодні сплачувати більше. Може це не так страшно?

– Насправді – це дуже страшно. З одного боку – це тяжка кропітка праця. Треба обрати одну чи дві людини, які будуть бігати й оформляти документи. Створити ОСББ – це не проблема. Значно складніше буде знайти компанії для обслуговування будинку. І  ще є проблеми з прибудинковими територіями, їх людям не віддають. А це якраз те,на чому можна заробляти.

При підготовці – ОСББ можна створити за 2-3 місяці. На сьогодні, часу не так багато лишається.

З чого почати?

– Потрібно зібрати підписи власників квартир. Є будинки, де дуже багато орендарів. Має 50% +1 і більше висловитися за створення ОСББ.

Повторююсь,  людям все одно доведеться самим братися за ремонт та обслуговування своїх будинків та їх комунікацій.

Люди є заложниками ситуації. Все одно з 1 липня доведеться це все ремонтувати. Все одно на людей повісять цей баланс,ще й навяжуть управляючу компанію. Наприклад, управляюча компанія бере будинок, де капітальний ремонт 40 років не проводився з прогнивши ми трубами і т.д. Так, треба робити труби. Грошей немає. Беруть кредит.

Стоп. Це якщо люди згодяться?

– Ні. От якщо вони самоорганізуються, тоді в них буде право голосу. А в даному випадку – права голосу не буде. І що ремонтувати і за стільки, і де брати чи не брати кредит – буде вирішувати управляюча компанія. Захотіли утеплювати будинок… А може люди не хочуть?... Їде якийсь чиновник. Фасад треба пофарбувати. Викликають управляючу будинку. От Вам кредит. Мешканці може б пофарбували це дешевше.

Взяті кредити будуть розписувати на всіх мешканців цього будинку (поквартирно). І чим більшим буде борг управляючої компанії, тим це вигідніше для них. А враховуючи наші корумповані суди – частина людей залишаться без житла. Не зважаючи на те, що в Конституції прописано, що неможна виселяти неповнолітніх дітей, на практиці з цим мало хто рахується. Будуть надаватися заочні рішення суду і якесь житло в 50-кілометровій зоні. Протягом року квартира може бути конфіскована. Так, процедура досить довга,але цілком реальна.

У випадку самоорганізації, людина зможе реструктуризувати цей борг. Влаштуватися двірником чи знайти інший вихід. Багато людей зараз не сплачують за комунальні послуги, вважають, що це можливо. Далі – так не буде.

Ще люди запитують що робити управляючому будинку зі злісними боржниками. Так вони хоча б через раз бояться судів, крупних компаній, що надають послуги,   і щось сплачують. А так доведеться з ними особисто судитися? Чи 2-3 квартирам сплачувати за всіх?

– Люди будуть розраховуватися квартирами. Тут буде борг накопичуватися за кожною квартирою. По БТІ її можуть оцінити в 30 чи 50 тис. грн., а не доларів. Управляючі компанії навпаки будуть зацікавлені, щоб боргів було якомога більше.

Дешевше всій будинок ремонтувати самим. Самому собі відкати нецікаво брати. Такої схеми не бачу J І управляючий буде жити в цьому будинку.І коли він щось не так зробить – його знайдуть.


Віра Близнюк: «Для того щоб не розчаровуватися – не треба зачаровуватися»

Віра Леонідівна Близнюк займається громадською діяльністю досить давно. Є прикладом такого борця,що не розчаровується і провадить активну громадсько-політичну діяльність за екологічними, правозахисними та іншими напрямками.

Ви правда ніколи не розчаровувалися у громадській діяльності  та політиці, чи потім якось підіймалися? Як саме?

– Для того щоб не розчаровуватися – не треба зачаровуватися. Треба думати не лише на емоціях (з приводу виборів, лідера), а й вмикати голову, інтуїцію, логіку. Тоді розчарувань великих не буде.

Щодо громадської діяльності, то рух «Екоцид.Нет» діє давно. Займаємось проблемами екології, зокрема, Харківського коксового заводу. Його викиди накривають не лише прилеглі території, де громада обєдналася на захист свого мікрорайону, а й Покотилівку, Холодну гору та інші частини міста. Новожанівським родовищем питної води гасять коксові печі. Це цілюща питна вода! Це пласт води рівня Бермінвод. Це страшна екологічна проблема з якою громада бореться вже кілька років.

За своє право на екологічну безпеку боремося в судах. Останнім питанням судді було: «так Ви що хочете, щоб я прикрила коксохім?» Домоглися іншого суддю. Вважаю, що це наша маленька перемога.

Співвідповідачами є санітарно-епідеміологічна служба, чиновники, які давали дозволи на відкриття нових коксових печей. Тому що раніше це підприємство діяло як експериментальна лабораторія і виробничих потужностей не мало.

Результат – детально вивчили проблему, проінформували людей. Уже громада публічно це обговорює.

З маленьких перемог щось складеться. Під лежачий камінь – вода не тече.

Так, це дуже добре. Але таких людей, які б були готові боротися по 3 – 5 чи 7 років, – одиниці. Чим можна надихнути тих людей, що не готові до таких затяжних справ?

– Зараз іде процес самоврядування. Закони відповідні приймаються. Люди вже почали обєднуватися довкола своїх побутових житлово-комунальних проблем. Зараз створюються компанії, які будуть обслуговувати будинки. Звичайно, на адекватні тарифи від навязаних компаній надії немає. Якщо люди обєднаються будинками – це буде вирішуватися на рівні громади, а не судів.

Як, на Вашу думку, голова будинкового комітету має вирішувати проблеми з боржниками?

– Що робити з неплатниками?... Для управляючих компаній у судах буде призначатися державний захисник. І не треба управляючому будинку бігати за боржниками,лякати їх. Перші дві квартири, які поступлять за борги у власність управляючої компанії – буде яскравим прикладом того, що за комунальні послуги треба сплачувати. І це буде в правовому полі. Коли буде управляюча компанія, той що живе на першому поверсі вже не скаже: «мені ліфт не потрібен» чи щось подібне до того.

Дякую Вам за розмову. 

Новини від блогерів