На сесії Верховної Ради озвучили інформацію про продаж держпідприємств сільськогосподарського призначення. Це держпідприємства, які у своєму активі мають тисячі гектарів орних земель.
Що стоїть за ініціативою продати такі сільгосппідприємства говоримо з головою Асоціації фермерів і приватних землевласників «Відродження Полтавщини» Віктором Галичем.
- Серед держпідприємств, що займаються сільськогосподарським виробництвом, зокрема, і Дібрівський кінний завод, що на Миргородщині. У нашому Миргородському районі є два держпідприємства, які вирощують пшеницю, займаються свинарством, птахівництвом, конярством із замкнутим циклом виробництва і мають близько 10 тисяч гектарів землі, - каже Віктор Анатолійович. - Ви думаєте, хтось через приватизацію хоче розвинути те ж свинарство чи подвоїти поголів’я корів? Ні! Тих, хто під час мораторію на продаж землі в Україні хоче через парламент проштовхнути закон про продаж таких держпідприємств, зазіхають на ласі шматки землі за копійки. Лише земля і нічого більше таких ділків не цікавить,– переконаний Віктор Галич.
Відомий громадський діяч обурений тим, що автори ідеї продажу землі держпідприємств навіть не заїкаються про виділення земельних паїв селянам, котрі все життя пропрацювали на таких підприємствах. Спритники з кількох олігархічних груп просто хочуть вкрасти землю, прикриваючись приватизацією. А розмови про необхідність наповнення бюджету – то байки для легковірних.
- У країнах Європи, в США не менше 25 % підприємств знаходиться у державній власності, - наголошує Віктор Галич. - А в Україні лише 8% підприємств належать державі. Хочуть приватизувати «Артемсіль» і «Укрспирт». Хоча в усі часи на сіль, на спирт була державна монополія. А у нас це хочуть за безцінь продати «своїм» людям. Цього ніяк не можна допустити! Недарма ж Петро Порошенко не продає свій бізнес, бо каже, що в нинішній економічній ситуації це не вигідно, а державне, виходить, можна...
Розмовляла Людмила Стельмах (Кучеренко),
президент Полтавського обласного медіа-клубу