Новини
Грані часу
Блогери
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
«Четверта влада – реальна сила»

Таку відзнаку в урочистій обстановці днями вручили нашій колезі, президенту правозахисної організації «Полтавский медіаклуб», відомій журналістці-правозахиснику Людмилі Стельмах (Кучеренко). Ініціатором подання на нагородження медаллю виступив Лубенський медіа-клуб. Тому з Києва до Полтави її привіз і вручав заступник голови Лубенського медіа-клубу Володимир Безчасний.

Пресу й справді прийнято вважати четвертою владою після законодавчої, виконавчої та судової. Адже вона формує й відображає громадську думку, впливає на мізки й душу громадян. Уявити життя без телевізора, радіо, газет та Інтернету просто неможливо. До журналіста часто звертаються як до останньої інстанції, коли вже не допомагають ні чиновники, ні правоохоронці, ні суди. А нерідко саме від них люди й шукають захисту. 

Тож Людмила Стельмах (Кучеренко) є яскравим представником саме громадянської журналістики: смілива, принципова, об’єктивна, високо професійна. Ніколи не шукала прихильності владоможців, завжди була на стороні простих людей.

Ось лише деякі віхи її творчої біографії.

        Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка (1984) та Національну академію державного управління при Президентові України (2003) – магістр державного управління.

Трудову діяльність розпочала у 17-річному віці на підприємствах Полтави.

Після закінчення Київського держуніверситету ім.Т.Г.Шевченка отримала направлення на роботу у Полтавський облтелерадіокомітет, де працювала редактором обласного радіо. Пізніше працювала на посаді кореспондента обласної молодіжної газети «Комсомолець Полтавщини» («Молода громада»), була представником Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській області, 6 років - полтавським власкором Української служби Радіо Свобода. Потім кореспондентом всеукраїнських газет «Дзеркало тижня», «Сільські вісті», «Фермер України». Друкується й в інших місцевих та всеукраїнських друкованих ЗМІ та Інтернет-виданнях, має свої персональні блоги. З 2001 року вона – редактор газети Полтавського медіаклубу «Новий день».

Понад 20 років Л.Д.Стельмах (Кучеренко) беззмінно очолює громадську правозахисну організацію «Полтавський медіаклуб», який добре відомий не лише на Полтавщині, а й в Україні.

Л.Стельмах (Кучеренко) є членом Національної спілки журналістів України.

У 2004-2007 роках Людмила Дмитрівна обиралася членом Всеукраїнської комісії з журналістської етики. У 2008 року Л.Д.Стельмах (Кучеренко) як журналіст з ім’ям і великим досвідом була  запрошена на викладацьку роботу - старшим викладачем кафедри журналістики Полтавського інституту економіки і права.

         Як журналіст та правозахисник Л.Стельмах (Кучеренко) стажувалася у США, Польщі, Швеції, Португалії, Вірменії. Вона має кваліфікацію тренера з прав людини та журналістської майстерності. У 1980-1982 роках Людмила Стельмах (Кучеренко) обиралася депутатом Полтавської міської ради.

Також пані Людмила є автором ідеї та укладачем двотомника Білої книги полтавської журналістики (1997-2004 рр.), в якій зібрані документальні свідчення порушення свободи слова та прав журналістів у найреакційніші роки режиму президента Л.Кучми. Це єдине в Україні видання такого типу. За це видання цього року пані Людмила стала лауреатом Національного конкурсу «Українська мова – мова єднання».

Людмила Стельмах (Кучеренко) відома у першу чергу як смілива журналістка з активною громадянською позицією, загостреним почуттям справедливості. Основні теми  журналістських розслідувань Л.Стельмах (Кучеренко) – корупція,  жорстоке поводження й катування у правоохоронних органах, зловживання у сфері земельних відносин, політичні протистояння, екологічні проблеми. Хоча загалом теми її актуальних, публіцистичних публікацій заторкують практично всі галузі життя. 

Статті й журналістські розслідування пані Людмили завжди викликають великий суспільний резонанс. Неодноразово публікації Людмили Дмитрівни ставали підставою для порушення силовими структурами кримінальних справ та проваджень, а центральні телеканали готували передачі за запропонованими нею темами. Як журналісту-правозахиснику пані Людмилі нерідко вдається рятувати від тюрми й навіть від довічного ув’язнення невинних громадян, проти яких сфальсифіковано кримінальні справи. 

Однією з характерних особливостей Л.Д.Стельмах (Кучеренко) як журналістки й громадського діяча є те, що вона «веде» теми, за які береться, кілька років, як правило, до повного вирішення проблеми, яку висвітлює.

Творчий доробок Людмили Дмитрівни високо оцінений на обласному та всеукраїнському рівні. Ось лише деякі з її відзнак: дипломант Національного конкурсу на кращі журналістські розслідування та авторські публікації з протидії корупції в Полтавському регіоні (2007, 2008); дипломант Першого всеукраїнського конкурсу „Люди і влада: хто кому служить?” (гран-прі та перше місце в номінації: «Професіоналізм у спілкуванні з владою та ЗМІ», 2006); лауреат журналістської премії ім.Василя Симоненка (2015), лауреат всеукраїнської правозахисної премії імені Валерія Марченка (2004); дипломант всеукраїнського конкурсу на краще висвітлення теми боротьби з корупцією (2004); дипломант Першого та Другого всеукраїнських конкурсів "Медіа про медіа" в номінації "За журналістську солідарність" (2003, 2004); лауреат обласного конкурсу за журналістську мужність імені Вадима Бойка (2002) та ін. Також вона нагороджувалася Почесними грамотами Полтавської облдержадміністрації та обласної ради.

        Зокрема, у 2015-2016 рр. вона провела кілька журналістських розслідувань про екологічну проблему в селищі Білики Кобеляцького району, яку почала висвітлювати ще у 2014 році і яка торік завершилася перемогою місцевих жителів: свинокомплекс закрили його власники. Писала й про попередження екологічної проблеми в с.Яреськи Шишацького району, оприлюднила журналістське розслідування про самогубство капітана поліції з Миргорода Овсієнка, чимало матеріалів присвятила темі розвитку фермерства на Полтавщині та зловживанням у сфері земельних відносин, декомунізації та культурним подіям.  

         У 2016 році Л.Д.Стельмах (Кучеренко) була визнана переможцем обласного конкурсу «Жінка року» в номінації «Жінка в журналістиці». Її портрет як переможця конкурсу увійшов до колективного портрета - календаря «Жіноче обличчя Полтавщини». Календар був надісланий у міністерства та інші центральні органи виконавчої влади України, посольства іноземних держав в Україні, офіси міжнародних організацій в Києві. У 2017 році пані Людмила стала переможцем обласного конкурсу «Успішна жінка» в номінації «Успішна жінка – працівниця ЗМІ» та лауреатом 2-ї премії обласного журналістського конкурсу на краще висвітлення прозорості нафтогазодобувної галузі.  

Тож колеги й друзі щиро вітають пані Людмилу із заслуженою нагородою.

 

Василь Каптєлий, заступник голови Лубенського медіа-клубу

Новини від блогерів