Новини
Грані часу
Блогери
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Журналістів з трьох областей запросили у прес-тур до Вінниці

Днями у Вінницькій міській раді відбулася зустріч керівників міста з журналістами в рамках прес-туру до міста Вінниці. Тема зустрічі: «Шлях до енергоефективності. Успішні історії». Вінниця стала першим містом, яке поділилося успішною історією по впровадженню програм енергоефективності за останніми тенденціями в цій сфері.

Прес-тур організований Благодійною організацією «Український освітній центр реформ». В турі взяли участь журналісти Вінницького, Житомирського та Полтавського прес-клубів.

Метою туру є ознайомлення з досвідом великих міст, які ефективно реалізовують програми з енергозбереження за сучасними стандартами. Вивчення досвіду в українських умовах, при тотальному здорожченню тарифів стає дуже актуальним. В кризи завжди є дві сторони, і одна з них це пошук альтернативних рішень. Вивчення досвіду дає можливість аналізувати, вивчати і шукати шляхи для застосування такого досвіду в інших містах країни.   

 

В рамках заходу відбулася прес-конференція заступника міського голови, експертів з питань енергоефективності та енергозбереження.

Питання які розглянули в ході зустрічі :
• Впровадження заходів Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста.
• Досягнення та досвід роботи у підвищенні енергоефективності, використання альтернативних джерел енергії та реформуванні муніципального енергетичного сектору заради комфорту містян, економії бюджетних коштів та поліпшення кліматичної ситуації.
• Залучення інвестицій для реалізації енергоефективних проектів у місті.
• Яка роль відновлюваної енергетики в Енергетичній стратегії України до 2035 року?
• Як працюють зелені тарифи?
• Що мотивує українські підприємства ЖКГ активніше застосовувати енергозберігаючі технології?
• Які інструменти стимулювання впровадження «зелених» проектів готує Держенергоефективності?

В ході прес – конференції доповідачі розповіли про ряд програм, які вже реалізовані або реалізуються міською владою. На даний момент створений Прозорий офіс для комплексного обслуговування жителів міста і робота зі зверненнями (в ньому також діє Зелений офіс який надає консультації по енергозбереженню і як заощаджувати кошти на комунальні послуги живучи при цьому комфортно для жителів міста. Також офіс організовує для жителів еко подарунки і анкетування серед відвідувачів. Проводить семінари по енергоефективності для ОСББ, екскурсії на енергозберігаючі котельні тощо.) знаходиться він на першому поверсі адмінбудівлі міської ради. 

Основними проектами енерго ефективності є : Перехід на альтернативні джерела опалення міських котелень, що призвело до зменшення викидів шкідливих газів і зменшення використання природного газу. Утеплення фасадів комунальних установ, заміна вікон, заміна ламп на економні, а також встановлення датчиків руху для світла. Вуличне освітлення перейшло на економні LED лампи. 

Вінниця має європейські відзнаки за енергозбереження.

В місті діє програма по роздільному збиранню сміття, що зменшує навантаження на полігон. Будується сміттєпереробний завод за 30 км від міста. 

Також у місті курсують сучасні трамваї. Швейцарські фахівці провели анонімне опитування жителів міста та працівників трамвайної галузі і на основі висновків було прийнято рішення надати трамваї місту з повним контролем, і прозорою співпрацею та рухом коштів в режимі онлайн.

  В місті також створені комфортні умови для велосипедистів, обладнані велодоріжки на проїжджих частинах доріг. Кожного року відбувається міський парад «Леді на велосипеді», що популяризує велосипед як засіб пересування серед містян. Швейцарський проект дав змогу організувати сучасні велопарковки разом з велосипедами. Активно проводиться популяризація велосипеда серед працівників комунальних служб і міської ради. В місті є велостанції для аренди двоколісного, а також діє велошкола для всіх охочих навчитися їздити. Всі велосипеди є екслюзивними, тому їх не можливо продати чи користуватися якщо їх викрадено.     
 

Міська команда докладає багато зусиль на залучення інвестицій та грантових коштів на реалізації міських проектів з модернізації комунального господарства та інфрастуктури. Заступники міського голови і профільні спеціалісти постійно відвідують європейські виставки і заходи, працюючи при цьому над програмами розвитку міста.  

Після прес – конференції журналісти мали змогу відвідати об’єкти, де впроваджено енергоефективні заходи та проекти з використанням відновлюваних джерел енергії. Це твердопаливна котельня та автоматизована система керування роботою мережі теплопостачання двох мікрорайонів міста системою SCADA.

Про це більш детально розповіли Ігор Пидоченко – заступник головного інженера з технічних питань КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» та  Андрій Ласкавчук – начальник служби виробництва енергії КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» : Будівництво твердопаливної котельні та реконструкція газової котельні завершилися влітку 2016 року як частина проекту «Реконструкція системи теплозабезпечення мікрорайону Баженова», що реалізовувався в рамках «Проекту з енергоефективності м. Вінниця».

Заходи проекту «Реконструкція системи теплозабезпечення мікрорайону Баженова» :

 • Заміна теплових мереж  загальною протяжністю 41 км у двотрубному прокладанні з використанням попередньо ізольованих трубопроводів.
 • Улаштування 49 шт індивідуальних теплових пунктів.
 • Будівництво твердопаливної котельні.
 • Реконструкція газової котельні.

Втілення проекту підтверджено наступними енергоефективними заходами:

 • Встановлення ІТП з автоматичним регулюванням постачання теплової енергії відповідно до температури зовнішнього повітря.
 • Реконструкцію магістральних та розподільчих трубопроводів з використанням попередньо-ізольованих трубопроводів та системою аварійної сигналізації.
 • Перехід з чотирьохтрубної системи теплопостачання на двохтрубну, що надало змогу значно зменшити втрати теплової енергії та витоки теплоносія.
 • Виведено з експлуатації більше 10 шт ЦТП з енергозатратним обладнанням.
 • Виведення з експлуатації малоефективних котелень з застарілим малоефективним обладнанням.
 • Підключення обладнання котелень та ІТП до системи SCADA з виведенням її на диспетчерський пульт підприємства.
 • Впровадження енергоефективної котельні на трісці, що дає змогу економити природний газ.

 • Досягнуто економії :

   

  природнього газу – 5, 2 млн. м3 

  електричної енергії – 943 Мвт

  викиди СО 2 – 9, 9 тис. тонн.

 • Наступний етап реалізації «Проекту з енергоефективності м. Вінниця» - проект «Реконструкція системи теплозабезпечення мікрорайону Зулінського - Київська», що реалізовується з 2016 року.

 • Заходи проекту «Реконструкція системи теплозабезпечення мікрорайону Зулінського - Київська»:

   

 • Заміна теплових мереж загальною протяжністю близько 9 км у двотрубному прокладанні з використанням попередньо ізольованих трубопроводів (роботи виконано у 2016 р.).
 • Улаштування 68 шт. індивідуальних теплових пунктів (роботи виконано у 2016 р.).
 • Реконструкція газової котельні (роботи завершуються у 2018 р.).
 • Будівництво твердопаливної котельні потужністю 3,3 Мвт (роботи завершуються у 2018 р.).
 • Зменшити споживання природнього газу в рік на 3,4 млн. м3

  Зменшення споживання електроенергії 265 Мвт

  Зменшити викиди двоокису вуглецю на 6,5 тис. тон в рік.

   

  Реконструкція покращить якість надання послуг з теплопостачання наступних споживачів :

  Житлові будинки – 79

  Дитячі садочки – 2

  Школи – 2

  Лікарні – 1.

   

  Реалізація проекту вцілому в даному мікрорайоні «Зулінського – Київська» дасть можливість :

  Зменшити споживання природнього газу в рік на 3,4 млн. м3

  Зменшення споживання електроенергії 265 Мвт

  Зменшити викиди двоокису вуглецю на 6,5 тис. тон в рік.

     
  Ілля Василенко,  журналіст-аналітик, автор журналістських розслідувань, член "Полтавського обласного медіа-клубу".

Новини від блогерів