Новини
Грані часу
Блогери
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Інтерв'ю
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Опубліковано в категорії: Новини
Дмитро Чорний: «Як ви вважаєте: хто швидше налагодить роботу на Донеччині, коли там знову відновиться мир – малий бізнес чи великий капітал?»


Дмитро Чорний – Директор мережі фітнес-клубів "Малібу"" , голова Комінтернівського районного осередку партії "Народний фронт"
.

 Мережа спортклубів «Малібу» є одним з найбільш успішних проектів у сфері фітнес індустрії, що постійно і динамічно розвивається. Розкажіть, як все починалося? Як виникла бізнес-ідея?

– Кращі Ідеї завжди приходять спонтанно. Спочатку – це був не зовсім комерційний проект. У мене були друзі, яким я хотів допомогти з роботою, а вже після цього ідея отримала розвиток.

Чим відділення мережі «Малібу» відрізняються від інших фітнес-клубів?

– По-перше, відрізняється за своїм походженням. Ми не «грантівський» і не інвестиційний проект. Мережа фітнес-клубів «Малібу» почалася з однієї невеликої фітнес-студії, салону краси та студії засмаги 12 років тому. Бюджет відкриття становив 40 тис. грн. Далі підприємство зростало за рахунок реінвестування прибутку та ентузіазму однодумців. І лише 4 роки тому з'явилися перші партнери та інвестори, а три роки тому була продана перша франшиза.

З якими несподіваними для себе труднощами Ви зіткнулися при реалізації проекту?

– Всі труднощі і ризики були очікуваними. Я вже мав досвід розвитку власного бізнесу більше 7 років. Це ті труднощі, з якими стикається кожен підприємець в нашій країні – зарегульованість і бюрократія дозвільної системи, спілкування з псевдо-перевіряючими, постійні «сюрпризи» податкового законодавства, менталітет людей (співробітників і клієнтів) – одним словом, будні українського підприємця)).

Цього року Ви провели ребрендинг мережі «Малібу». Чому Ви вирішили створити своїм клубам новий імідж. Змінилася концепція, позиціонування?

– Зовсім неправильно сказати, що саме в цьому році. Ми постійно змінюємося – не рідше 1-2 рази на кожні пів року: вводимо нові послуги, програми, змінюємо позиціонування. Не рідше 1 разу на рік ми змінюємо щось у нашій роботі більш кардинально. Наші співробітники в постійному тонусі, за це вони і люблять свою роботу. Ми працюємо в досить конкурентному середовищі і тут не можна стояти на місці. Покупці голосують своїми гаманцями за того, хто більш цікавий і зручний.

Розкажіть про Вашу команду. За якими критеріями Ви підбираєте співробітників? Які якості Ви цінуєте в них найбільше? Що для Вас важливіше: професіоналізм чи людські якості доброта, чесність, порядність?

– Якщо говорити про якості, –  креативність, сміливість (не боятися складнощів, не боятися керівництва), відкритість до оточуючих і до чогось нового. А як зробити з такої людини професіонала – це вже частина роботи нашої керівної команди і нам це вдається. Більше половини наших тренерів ( треба відзначити –  це найкраща половина) – випускники нашої ж школи фітнес-інструкторів. Наші директора пройшли шлях адміністратор-керуючий-керівник до напрямку директор. І вже 5 наших (тепер уже колишніх) адміністраторів відкрили власні фітнес-клуби та працюють, як партнери франчайзі.

Можу сказати, що вдячний долі за людей, з якими я працюю. Може це звучить трохи пафосно, але це дійсно відмінна команда цікавих індивідуальностей, яких, так, доводиться об'єднувати, підлаштовувати, націлювати, але результат того вартий. Я маю на увазі і найближчих замів, і адміністраторів, і наш унікальний тренерський склад.

Ви є партнером Темпус-проекту «Інноваційна гібридна стратегія ІТ аутсорсингового партнерства з підприємствами». Як ви оцінюєте перспективи розвитку IT аутсорсингу в Україні.

– Ринок IT аутсорсингу величезний і перспективний, але на шляху розвитку стоять і ті проблеми, які я вище назвав "будні підприємця" та складності нашої системи вищої освіти. Думаю, ні для кого не секрет, що наразі освіта у нас є відірваною  від реального життя. Випускник після закінчення ВНЗ стикається з ситуацією на ринку, з реаліями бізнес-процесів, з проблемами працевлаштування, а у виші його до цього не готували, тому що більшість тих, хто його вчили – теоретики.

Не дарма Євросоюз зацікавив саме наш проект, оскільки, одним із завдань проекту ТЕМПУС, якраз і є підготовка кваліфікованих практиків ще у виші. Проект дає можливість студентам почати трудову діяльність і зрозуміти всі тонкощі реальної роботи ще в процесі навчання.

Ви відомі своєю активною громадянською позицією, стали одним з ініціаторів створення групи "Лобіст малого бізнесу». Які цілі цієї групи? Чим Ви зможете допомогти підприємцям?

– Кілька років тому ми розпочали серію семінарів для управлінців у сфері фітнес-індустрії. Вони стали дуже популярні, як серед працюючих практиків, так і серед підприємців-початківців. Однак, було трохи дивно, що питання, які цікавили початківців стосувалися часто дуже простих проблем: як почати, кого боятися, як вести бізнес, щоб не боятися. Так до нас прийшла ідея проводити безкоштовні семінари саме для підприємців-початківців, але не обмежуватися тільки спортом, оскільки питання початку бізнесу загальні майже для будь-якої галузі.

Я сам став підприємцем ще коли був студентом і знаю як воно, коли запитати нема в кого, але в мене була впертість і такий, знаєте, «легкий нігілізм» до страхів, а багатьом людям для старту не вистачає хорошої поради.

Водночас, я вважаю, що саме малий і дрібний бізнес – це шлях до особистої свободи (і не лише фінансової) кожного громадянина, і важливий важіль для нашої економіки, особливо в такий складний період як зараз.

Наведу приклад, як ви вважаєте: хто швидше налагодить роботу на Донеччині, коли там знову відновиться мир – малий бізнес чи великий капітал? Великий капітал буде ще довго оцінювати ризики і чекати держгарантій, а малий –  просто повернеться додому і буде будувати свій побут, хай поступово, але створювати робочі місця, тим самим відновлювати інфраструктуру.

Про наші групи: ми проводимо навчальні семінари, надаємо бухгалтерські та юридичні консультації, а зараз плануємо створення центрів юридичної допомоги, в тому числі й «гарячу лінію» з оперативного реагування на так звані «позапланові перевірки», які насправді є корупцією в правоохоронних органах.

Ось знову приклад: наша мережа - це не одна організація, це свого роду асоціація підприємців – різні власники, різні райони міста Харкова та України, об'єднані загальною торговою маркою і правилами роботи. За рахунок цього у нас є інформація про стан справ, про ситуацію на ринку і про те де як дозволяють себе вести наші «контролери» від держави. Так от, у нашій країні зараз, начебто, введено мораторій на перевірки, але тільки після закінчення виборів, до нас прийшло понад 10 різних проверок – від пожежників (типу «щорічно)», до псевдо-борців з економічними злочинами - (Ви розумієте що це за організація) для типу, «поговорити».

Тому створення такого роду служби, яка виявлятиме особливо старанних «перевіряючих», надаватиме їх «роботі» розголосу й допомагатиме підприємцям скинути це ярмо часів азарівщини, життєво необхідне для нашої економіки.

Чи вважаєте Ви себе успішною людиною?

– Я дуже скромно оцінюю свої успіхи, скажу чесно, не задоволений ними, продовжую вчитися і робити висновки.

Що для Вас є «надзавданням»?

– В інституті, я б сказав, що це заробити мільйон (не вдалося).

Років п'ять тому, я б сказав, що – це створити прибутковий, стабільний бізнес (проте, і прибутковість, і стабільність виявилися занадто нестабільними поняттями).

Зараз я вважаю, що твоє життя і робота марна, якщо вона не приносить користь оточуючим, якщо ти особисто не намагаєшся змінити щось на краще в суспільстві, місті, своїй компанії, у своєму другові, якщо не намагаєшся допомогти комусь зробити його життя кращим. Надзавдання – щоб УСІ, хто тебе оточують вважали тебе такою людиною, яка це робить і при цьому може об'єднати все це з успішною роботою, турботою про сім'ю і знайти трішечки часу для відпочинку. Поки це тільки надзавдання, причому по кожному пункту).

Дякую за цікаву розмову!

Дмитро Чорний надає безкоштовні консультаціі з питань ведення бізнесу та підприємництва, а також організовує та проводить безкоштовні бізнес-семінари. Питання можна задати через сторінку автора в фейсбуці https://www.facebook.com/zztop777. "Або слідкуйте за розкладом семінарів тут https://www.facebook.com/groups/SmallBusinessLobby"

Новини від блогерів